1

Závody RC modelů

Patriot Team opět ve fotbalovém areálu v Kosořicích pořádá závody RC modelů. Podrobnosti jsou k nahlédnutí níže.
Hudební produkce se vrací do fotbalového areálu

Rozvolňování po koronaviru nadále pokračuje a je tedy možné uspořádat první letošní hudební akci. K poslechu opět zahraje skupina Generace, která se po letech účinkování ve fotbalovém areálu musí u nás cítit jako doma.
Pozvánka na výroční členskou schůzi

POZVÁNKA

TJ SOKOL KOSOŘICE – oddíl kopané
zve své členy a příznivce na výroční členskou schůzi, která se koná dne 26.6.2021 od 14.00 hod. v pohostinství na hřišti.

Program: Zahájení
  Volba mandátové komise, zapisovatele a ověřovatelů zápisu
  Zpráva o činnosti za rok 2020
  Zpráva mandátové komise
  Zprávy trenérů
  Zpráva o hospodaření
  Volby výboru TJ a revizní komise
  Diskuze
  Závěr – návrh usnesení VČS

 
Výkonný výbor FAČR ukončil soutěžní ročník 2020/2021

Na základě harmonogramu rozvolňování ze strany státních institucí, byl VV FAČR na svém úterním zasedání dne 4. 5. 2021 nucen schválit ukončení nedohraného soutěžního ročníku 2020/21.

„Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Z tohoto důvodu jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží. Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát“, říká předseda FAČR Martin Malík.

VV FAČR při svém rozhodování myslel i na to, že po dlouhé herní a tréninkové přestávce není možné realizovat s ohledem na absenci společné přípravy hráčů v klubech restart soutěží bez výrazného rizika zranění hráčů.

„Zdraví hráčů je a vždy bude naší prioritou. Opravdu jsme dnes již v termínu, kdy nejde realizovat harmonogram soutěží od ČFL a MSFL dolů, včetně tolik potřebného tréninkového procesu, který by restartu předcházel. Je to samozřejmě o to smutnější, že jde o druhou sezónu v řadě, kdy musely být neprofesionální soutěže předčasně ukončeny“, připomíná generální sekretář FAČR Jan Pauly.

FAČR přesto doufá, že ukončení soutěží, neznamená stále ještě automaticky konec fotbalové sezóny. V tomto duchu je také asociace připravena pomoci klubům s realizací případných turnajů jednotlivých klubů na OFS a KFS spadajících termínově do sezóny 2020/21.

„VV FAČR dnes rozhodl také o tom, že v případě realizace podobných turnajů, pokud tedy budou umožněny z hlediska hygienického rozvolňování, bude za předem stanovených pravidel proplácet náklady klubů na rozhodčí, tak abychom mohli jako střešní organizace amatérského fotbalu přispět alespoň nějakou měrou k reálnému návratu fotbalu na hřiště a zároveň pomoci přípravě hráčů na novou sezónu,“ dodává předseda FAČR Martin Malík.

zdroj: www.fotbal.cz
Veselé Vánoce
Přerušení soutěží

Aktualizováno: Přerušení amatérských soutěží prodlouženo do konce roku 2020.

V návaznosti na mimořádná opatření Vlády ČR jsou v období ode dne 14. října 2020 od 00:00. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 přerušena veškerá soutěžní utkání.
Změny na soupiskách

Snad se již nic nezmění na tom, že v roce 2020 uvidíme první mistrovský zápas, který zároveň odstartuje novou sezónu 2020/2021. Pro úplnost nám snad chybí už jen přehled příchozích a odchozích hráčů.

Příchody:

 • Fejér Matěj – přestup z TJ Sokol Struhy
 • Krejcar Martin – přestup z FK Dobrovice
 • Stehlík Jan – obnova registrace (naposledy FK Dobrovice)
 • Vágner Jiří – přestup z TJ Sokol Struhy
 • Váňa Stanislav – přestup z TJ Sokol Struhy

Pokračují:

 • Grus Josef – z TJ Sokol Luštěnice
 • Humpola Luboš – přestup z FK Dobrovice
 • Mudroch Roman – z SK Rejšice
 • Vocásek Filip – z SK Rejšice

Odchody:

 • Kumbera Karel – přestup do SK Skalsko
 • Pokorný Václav – přestup do TJ Sokol Struhy
 • Mráček Michal – přestup do FK DobroviceOprašte pavouky z letního parketu, Generace se vrací

Dlouhá léta zel letní parket ve fotbalové areálu prázdnotou. Nyní v rámci oslav 55. výročí na scéně se vrací skupina Generace na místo činu. V sobotu 11. července od 21 hodin zahraje skupina Generace opět v Kosořicích a tímto jste srdečně zváni. 
Zemřel Vladimír Volf

Dne 5. května 2020 v ranních hodinách tragicky zemřel Vladimír Volf, dlouholetý člen výboru TJ Sokol Kosořice. 

Jak zpíval Karel Gott “čas letí jako bláznivý …” a už je tomu téměř osm let, co se Láďa stal platným členem Sokola a výkonného výboru. Ve fotbalovém areálu trávil spoustu času, ať už jako divák na trénincích a zápasech nebo v hospůdce u oblíbeného zlatavého moku. Na domácích utkáních se jako hlavní pořadatel staral o hladký průběh utkání a pohodlí rozhodčích. V tomto směru bude těžké Láďu nahradit. K práci přistupoval zodpovědně, pokud jste vyrazili na zápas dříve, Láďa tu už vždy býval dříve než hráči a vše si v klidu připravil. Podobného nadšence budeme jen těžko hledat.

Jeho hlavní devízou nebyla jen přátelská povaha, ale i manuální zručnost. Svůj um tak dokázal při nejedné brigádě. Ať už se jednalo o automatické zavlažování a úprava nádrže na vodu nebo naposledy výměna střešní krytiny nad vstupem do pohostinství. 

Láďo, nikdy nezapomeneme.

 
Ukončení soutěžního ročníku 2019/2020

Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky rozhodl o ukončení soutěžního ročníku 2019/2020. Samotné rozhodnutí se souvisejícími opatřeními je v příloze tohoto příspěvku.

Rozhodnutí VV FAČR