Kosořičtí zaspali závěry obou poločasů

Na úvod jarních odvet se v Kosořicích střetl lídr s třetím týmem tabulky. Domácí sestava doznala v zimě minimálních změn, z boleslavské Akumy přišel Hrabánek. Hosté přišli o hráče ze základní sestavy, Kohla, Obrázka a kapitána Korce, kteří zamířili do jiných působišť. Domácí odehráli výsledkově povedenou přípravu proti silným soupeřům a toto chtěli potvrdit i v jarní premiéře před vlastním publikem.

TJ Sokol Kosořice – Slavoj Kr. Vrutice „A“  2:2 (0:1)

Snaha domácích z úvodních deseti minut přinesla pouze závar z předbrankového prostoru. Na druhé straně se snažil uspět Vladimír Krompaský, jeho postup proti dvěma obráncům ale skončil neúspěšně. Natěšené publikum po dlouhé zimní pauze bylo v dalších minutách spíše zklamáno. Dlouhé minuty bez šancí. Fotbalisté Kropáčovy Vrutice vyčkávali na vlastní polovině, co vymyslí soupeř a ten se prosazoval jen stěží. V postupné kombinaci scházelo více nápadu a pohybu. Kosořičtí kombinaci a důraz v pokutovém území zlepšili až v závěru prvního poločasu. Ve 38. minutě odcentroval kosořický Novák a pohotový Archman skočil po míči, jeho hlavička ale v síti neskončila. Poté se po Krejcarově pasu individuálně prosadil na pravé straně Pravda. Ten si poradil s mladým Křapkou a jeho postup podél brankové čáry zastavil až další hráč. Vzápětí si Novák s Archmanem zopakovali spolupráci. Domácí útočník tentokrát hlavičkoval z lepší pozice, ani tentokrát se však skóre neměnilo. Ani další náznaky z kopaček Kosořických nevedly k prvnímu gólovému zápisu roku 2024. V posledních vteřinách hosté svému soupeři připravili pořádný šok v podobě vedoucí branky. Dalekonosný centr od postranní čáry až na vzdálenější tyč doletěl až ke zcela volnému Vladimíru Krompaskému a poločasový výsledek byl rázem příznivější pro fotbalisty Kropáčovy Vrutice.

V úvodu druhého dějství mohlo být vyrovnáno nebo naopak hosté mohli vést již o dvě branky. Nejprve se Novákův přímý kop snesl ke kopačkám Dragneva, který netrefil míč ideálně. Přesto míč odrazil od tyče mimo branku. Na druhé straně dokázal Doležal udržet míč a vysunout Vladimíra Krompaského, sám před gólmanem ovšem zamířil jen vedle branky. Další minuty už byly v režii kosořického celku. Hančarem získaný míč poté směřoval do pokutového území, kde ho číhající obránce nechtíc odehrál do břevna vlastní branky. V 60. minutě nezužitkoval Malík vyloženou šanci po úniku spoluhráče z pravé strany. Následný rohový kop Hančara, souboj Krejcara a pohotová střela Malíka k tyči znamenaly vyrovnání. Neuběhly ani tři minuty a domácí zužitkovali tlak před brankou soupeře. Hančarův centr do předbrankového prostoru nakonec žádný ze spoluhráčů netečoval a míč skončil až v síti – 2:1. Hráči Kosořic měli další příležitosti k navýšení skóre. Souhra Řeháka s Dragnevem a Archmanem vyústila v centr na zadní tyč, kam nabíhal Malík. Jeho hlavička ale neměla potřebné parametry. Domácí drželi jednobrankové vedení a také otěže hry. Další šance ale zůstaly bez nevyužity. Kopa ve středu hřiště vysunul do úniku Malíka, jeho střela podél brankáře neskončila úspěšně. Taktéž Novákova přihrávka do strany a přízemní centr Vocáska. Před dobíhajícím hráčem Kosořic stihl zasáhnout obránce. V 87. minutě využil své rychlosti Hančar. Míč si posunul kolem obránce, prostřeli i vybíhajícího brankáře, jenže míč skončil pouze v boční síti. Svou rychlost předvedl i Novák na pravé straně, přihrál napříč malým vápnem, ale žádný ze spoluhráčů jeho přihrávku nezasáhl. Následně střídající Mudroch zkoušel obstřelit obránce, což se povedlo, ovšem minul i vzdálenější tyč. V nastaveném čase hosté už hráli na riziko a vyplatilo se. Míč po rohových kopech ještě domácí odvrátili. Přímý kop z poloviny hřiště hosté prodloužili, od brankové čáry následovala přihrávku před prázdnou branku a Doležal byl ve správný čas na správném místě – 2:2.

• Branky: 60. Malík, 63. Hančar – 45.(+2) Vladimír Krompaský, 90.(+4) Doležal
  • Rozhodčí: Janda – Horák, Hybner
  • Diváků: 100
  • ŽK: 0 – Doležal, Vladimír Krompaský
  • Kosořice: Jeleček – Wolf, Krejcar, Dragnev, Řehák – Pravda (86. Mudroch), Malík, Kopa, Hančar (90. Hrabánek) – Novák, Archman (72. Vocásek)

Pátá porážka v řadě a propad k sestupovým pozicím

Tři body dělily Kosořice a Zdětín. Domácí se nacházeli na samé hranici sestupového pásma a hosté ze Zdětína bojovali o definitivní pojistku záchrany. O motivaci tak měly postaráno obě mužstva. Kosořičtí, vědomi si důležitosti zápasu, nasadili i hráče nezcela uzdravené.

TJ Sokol Kosořice – FK Zdětín „A“  1:3 (1:1)

V úvodu duelu se domácí snažili několikrát neúspěšně vysunout do úniku Malíka, ale v převážné většině míče posbíral zdětínský Manžel. Úspěšný centr domácí předvedli v jedenácté minutě z kopaček Pokorného, avšak dobře umístěnou hlavičku Macháče bravurně vyrazil gólman. I hráči Zdětína mohli vstřelit úvodní branku. Po Marešově rychlé rozehrávce z vlastní poloviny hřiště se zrodil rychlý brejk. Následně hosté vyslali do úniku Votrubu, kterého ale dokázal na poslední chvíli rozhodil Řehák a míč skončil mimo branku. Kosořickým nechyběla bojovnost, v úmorném počasí ale jejich elán po dvaceti minutách hry začal upadat. V dalších minutách začali útočit převážně hosté, snaha však dlouho žádné ovoce nepřinášela. Ve 37. minutě však od postranní čáry nacentroval Kubík před pokutové území, kam nabíhal Míchal a z otočky prostřelil Abelovského. Naštěstí odpověď Kosořických netrvala dlouho. O tři minuty později tentokrát Řehořův dlouhý pas našel nastartovaného Malíka, který pláchl obraně a úspěšně zakončil svůj únik vyrovnávací brankou. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Domácí trenéři do druhého poločasu vyslali hned dvojici čerstvých hráčů. A právě střídající Valdman pohotově vyslal do úniku zapomenutého Malíka, tentokrát byl však úspěšnější Manžel. Na druhé straně málem překonal vlastního brankáře obránce, naštěstí nastřelil pouze tyč a k dorážce se žádná hostující hráč nedostal. To byly na delší čas poslední velké šance a do 70. minuty se toho příliš zajímavého neudálo. Následně se hosté se štěstím dostali do pokutového území, Došlý se spoluhráči vykombinovali kosořickou defenzívu a Kraus zblízka už neměl problém vstřelit vedoucí branku. V další nebezpečně akci byli opět hráči Zdětína. Střídající Těšínský našel ve druhé vlně nabíhajícího ex-ligistu Maška, ten ale mířil pouze doprostřed branky. Kosořičtí se marně snažili, kombinace ale vázla a tak hosté bez problémů hlídali hubený náskok. Navíc v 88. minutě domácím nevyšla ofsajdová past a zdětínský Mašek zakončil sólo třetí brankou.

• Branky: 40. Malík – 37. Míchal, 72. Kraus, 88. Mašek
  • Rozhodčí: Nejedlo – Vokoun, Cichra
  • ŽK: Sedláček, Loew – Mareš
  • Kosořice: Abelovský – Adámek (62. Heřmanský), Batala, Sedláček, Řehoř (78. Hodboď) – Řehák (60. Loew), Pokorný (46. Valdman), Herink, Vocásek (46. Kumbera) – Macháč, Malík
  • Zdětín „A“: Manžel – Šulc (64. Těšínský), Mareš,  – Míchal (57. Bláha), Kraus, Zuna, Votruba – Došlý (88. Kohlíček), Mašek (90. Jirků)
TJ Sokol Kosořice  – FK Zdětín „A“  1:3
SK Bělá p/Bezdězem –  Sokol Březno  0:2
TJ Sokol Řepov –  TJ Sokol Kněžmost  5:0