TJ Sokol Řepov — TJ Sokol Kosořice

Podruhé ve dvou týdnech čekala fotbalisty Kosořic cesta na půdu soupeře. V minulém kole si poradili s Kostelním Hlavnem, nyní je ale čekal souboj s vedoucím Řepovem. První celek zatím prohrál pouze jediné utkání. Hráči Řepova jsou také nejproduktivnějším mužstvem soutěže a v tabulce střelců mají v TOP 12 hned tři střelce. Ke kosořickému mužstvu se připojil Maška a po delším zranění i Kořínek.

TJ Sokol Řepov – TJ Sokol Kosořice  2:1 (0:0)

Na začátku zápasu diváky, ale zejména pořadatele, zaměstnal neposlušný rohový praporek a několik minut se proto nehrálo. Až poté se zraky přítomných vrátily na hrací plochu. Za hranicí pokutového území pálil ve 12. minutě domácí Rulík, avšak nepřesně. Za Kosořické odpověděl Aleš Kořínek, jenž si dokázal v pokutovém území udělat prostor, vystřelil, ale řepovský Hlaváč předvedl výborný zákrok. Diváci sledovali zápas ve svižném tempu, kdy se hra přelévala ze strany na stranu. Blíže úvodní branky byli domácí, kdy po rohovém kopu míč doletěl na zadní tyč, jenže Holčapek na něj nedosáhl. Opět odpověděl i soupeř. Rychlá souhra Aleše Kořínka s Herinkem ale kýžený efekt nepřinesla. Částečně i vítr měl za následek, že nebylo k vidění více šancí. Vyrovnaná partie pokračovala i v dalších minutách a úspěšné byly hlavně obrany obou týmů. V závěru prvního poločasu se hráči Řepova dostávali k odraženým míčům na hranici pokutového vápna soupeře a vyzkoušeli pozornost Abelovského. Ani tyto střely neměly potřebné parametry. Až rohový kop řepovského Vaňka našel na první tyči nabíhajícího Václava Kohouta, jehož hlavička skončila vedle branky. Poslední šance první pětačtyřicetiminutovky byla paradoxně tou největší. Po narážečce Daniela Kořínka s Rulíkem přihrával druhý jmenovaný před branku, jenže spoluhráči se po nahrávce natahovali marně a odkrytá kosořická branka zůstala bez úhony.

Druhé dějství bylo na zajímavě okamžiky bohatší. Fotbalisté Kosořic začali pozvolna, přesto už po pár minutách po rohovém kopu a následné hlavičce Gruse zatopili domácím. Žádný z Kosořických už se zblízka neprosadil. Z následného protiútoku domácí otevřeli skóre. Výhoz brankáře a rychlý postup Václava Kohouta hosté nezastavili. Řepovský útočník poslal míč před branku, kde ještě hosté stihli zasáhnout. Na dorážku Holčapka už ale nikdo zareagovat nedokázal. Jen osm minut se domácí radovali z vedení. Nešťastným zákrokem skolil Daniel Kohout Herinka a hlavní rozhodčí neváhal zapískat pokutový kop. Přízemní střelou se prosadil Řehák. O tři minuty později se Kosořičtí domáhali dalšího pokutového kopu poté, co byl hlavičkující Grus následně dohrán brankářem. Hvizd píšťalky se ale tentokrát neozval. Domácí Daniel Kohout se po zaviněné penaltě mohl v 75. minutě naopak stát hrdinou svého týmu. Ovšem jen za cenu svého zdraví, když ho kosořický obránce zblízka nastřelil ve vlastním pokutovém území a míč se odrazil těsně vedle branky. Na druhé straně propadl míč z autového vhazování až k volnému Macháčovi. Ten se snažil obejít brankáře, ale následné zakončení bylo hodně nepřesné. O svůj pokutový kop se vehementně hlásili i domácí za hraní rukou. Ani nyní rozhodčí nepřerušil hru. Deset minut před koncem řádné hrací doby mohl řepovský Obrázek po nenápadné akci vrátit svému týmu vedení. To, když se mu podařilo uvolnit se na hranici velkého vápna a parádní střela orazítkovala břevno kosořické branky. Nakonec se domácím podařilo zužitkovat akci Štěpána, který si dokázal poradit i proti přesile. V pokutovém území se dobře zorientoval Václav Kohout a nekompromisní střelou překonal Abelovského. Na snahu hostí o vyrovnání už nezbývalo mnoho času. Navíc ani další střet kosořického hráče s brankářem nepřiměl hlavního arbitra k odpískání penalty a domácí se na podzim rozloučili se svým stadionem vítězně.

• Branky: 52. Holčapek, 86. Václav Kohout – 60. Řehák (pen.)
  • Rozhodčí: Šebela – Rynekr, Knížek
  • ŽK: Obrázek, Rulík, Doležal, Václav Kohout, Štěpán – Řehák, Malík, Jakubův
  • Kosořice: Abelovský – Zvěřina, Batala, Krejcar, Řehák – Herink (73. Macháč), Maška, Josef Grus, Vocásek – Malík, Aleš Kořínek (70. Jakubův)
  • Řepov: Hlaváč – Daniel Kořínek, Doležal, Obrázek, Veselý – Rulík, Vaněk, Štěpán, Daniel Kohout – Holčapek, Václav Kohout