TJ Sokol Kosořice „B“ – FK Zdětín „B“

Dospělé týmy se v nové sezóně poprvé představily na domácí půdě, ale oproti dřívějším sezónám s obrácenými úředními hracími dny. Kosořičtí tak využili možnosti a hráči „A“ týmu po zranění si zahráli v neděli za rezervu.

TJ Sokol Kosořice „B“ – FK Zdětín „B“  3:3 (2:1)

Domácí ale nevstoupili do zápasu přiliš dobře, častými chybami se k brance dostávali jen sporadicky. Až téměř po čtvrthodině hry Macháč hlavou nasměroval míč k Jiřímu Boháčkovi, který prodloužil za obranu. To už byl signál Darmošovi k jeho oblíbené disciplíně. Tedy postupu k brance soupeře a parádní ranou otevřel skóre. Fotbalisté Kosořic postupně zkvalitnili finální fázi a Hlaváček několikrát své spoluhráče podržel. Zejména poté, co se Jiří Boháček uvolnil po autovém vhazování u brankové čáry a dostal se až k zakončení. Tentýž hráč se o chvíli později řítil sám na branku, ale lob se mu nepodařilo poslat za gólmanovy záda. To kosořický brankář se v úvodních minutách příliš nezapotil. Ve 24. minutě zahrával kosořický Lochman přímý kop od postranní čáry a volný Macháč hlavou zakončoval mimo branku. Hned z protiútoku však hráči Zdětína vyrovnali. Obrana po nedorozumění nechala zakončit Volejníka a ten zakončil po zemi do odkryté branky. Po inkasované brance se domácí několik minut hledali, hra tak postrádala větší plynulost. Až ve 38. minutě se míče chopil kosořický Grus, poslal do běhu Darmoše, který ani natřikrát nepřekonal zdětínského gólmana. O pět minut později hostující obrana zapomněla na volného Páru, jehož chytré zakončení už brankář nemohl zachytit.

Úvod druhého poločasu domácí prohospodařili. Ve 49. minutě využil zdětínský Bahník přihrávku mezi obránce a nakonec protlačil míč až do sítě – 2:2. Hned vzápětí se tentýž hráč objevil v další šanci, ale tentokrát poslal míč vedle. V 56. minutě však hosté po standartní situaci otočili vývoj zápasu brankou střídajícího Josefa Šarközyho. Naštěstí domácí včas zareagovali. Faul na Lochmana potrestal Jiří Boháček z přímého kopu přesnou ranou k tyči. Další minuty hrála obě mužstva bez záloh, míče létaly ze strany na stranu, avšak bez nějakého efektu. Až po delší době se zdětínský Solík zbavil obránce, ale nastřelil pouze vybíhajícího brankáře. V 75. minutě předvedli kloudnější akci i domácí, Kumberovu ránu ale hosté zablokovali. V závěru mohli Kosořičtí uzmout všechny body. Pěknou akci po ose Lochman – Bartoníček – Grus zakončil posledně jmenovaný, jenže brankář byl pozorný.

• Branky: 12. Darmoš, 43. Pára, 60. Jiří Boháček – 25. Volejník, 49. Bahník, 56. Josef Šarközy
  • Rozhodčí: Novák