TJ Sokol Kosořice — SK Meteor K. Hlavno

Report

Souboj týmů z dolních pater tabulky byl k vidění v Kosořicích, kde místní TJ Sokol přivítal hráče Kostelního Hlavna. Domácí zatím po dvou kolech s jediným bodem a hosté na první body zatím čekají.

TJ Sokol Kosořice – SK Meteor K. Hlavno  2:1 (2:0)

Fotbalisté Kosořic doufali ve vzrůstající tendenci přísunu bodů. Tedy v prvním kole bez bodu, v uplynulém bod za remízu a nyní chtěli Kosořičtí využít domácí prostředí k plnému přísunu tří bodů. První krok domácí udělali již v šesté minutě po akci Krejcara, který od vlastního pokutového území přeběhl celé hřiště, předložil míč volnému Kořínkovi a jeho střelu ještě Musil vyrazil. První u míče byl kosořický Váňa a ten již neměl problém uklidit míč do prázdné branky – 1:0. Uklidnění a dvoubrankové vedení mohl zařídit o pět minut později Kořínek. Po centru Mudrocha a hlavičce Malíka ale mířil z dobré pozice mimo tři tyče. Hosté o sobě dali poprvé vědět až po čtvrt hodině hry, střela Horáčka ze střední vzdálenosti však neměla potřebné parametry. Další patnáctiminutovka nabídla nepřesnosti na obou stranách. Až po půlhodině hry se kosořický Dragnev dostal na hranici velkého vápna, jenže místo střely z dobré pozice přišla ještě klička a to už domácí zakročili. Ve zbývajících minutách prvního poločasu domácí zpřesnili hru a přibylo střeleckých pokusů. Minimálně dvakrát se v dobré příležitosti mohl ocitnout Herink, ale v poslední fázi už na zakončení nedošlo. Ojedinělou šanci zaznamenali i hosté, závar a následný pokus Jiřího Zvoníčka ale hlavou odvrátil Grus. Ve 39. minutě právě Grus čistě odzbrojil hlavenského hráče a poslal do úniku Herinka. Ten místo střely našel zpětnou přihrávkou Kořínka, který svou ránu poslal podél obránce a brankář byl již bezmocný – 2:0.

Domácí měli dobře rozehraný zápas, jenže do druhého dějství nenastoupili dobře. Hráči Kostelního Hlavna domácího brankáře v prvním poločase téměř nezaměstnali. V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky si to rázem vynahradili. Zejména spolupráce Jiřího Zvoníčka a Vostruhy začala hostujícímu celku fungovat. Centr prvně jmenovaného ve 48. minutě ještě nebyl přesný. Jiří Zvoníček neuspěl ani z přímého kopu. V 52. minutě opět centroval hostující hráč s číslem 11, první spoluhráč na míč nedosáhl, ale za ním dobíhající Vostruha byl u míče dříve než obránce a hlavou snížil. Domácí byli v útlumu, ale hosté se k vážnější šanci nedostali. Za zmínku stojí jen pěkná střela Jiřího Zvoníčka, s tou si ale Abelovský poradil. Až v 70. minutě se po Krejcarově přihrávce dostal ke střele Malík, Musil byl však pozorný. Velký tlak hostí se s přibývajícím časem nekonal. Naopak domácí mohli několikrát skóre navýšit. Centr Adámka nezužitkoval Macháč a vzápětí ani Grus. Komplikací pro domácí byla druhá žlutá karta pro Vágnera a tím pádem i červená karta v 81. minutě. Výhodu jednoho muže v poli ale hráči Kostelního Hlavna nedokázali využít. Naopak v posledních vteřinách postupoval ze strany střídající Řehák, rozhodl se pro střelu a razantní rána orazítkovala tyč. To byl poslední zajímavější okamžik utkání, domácí tak nakonec hubené vedení uhájili.