TJ Sokol Kosořice — SK Jizeran Doubrava

Předešlá dvě kola byla pro Kosořické těžkou zkouškou s mužstvy z popředí tabulky, kterou ale zvládli s plným bodovým ziskem. V rámci osmého kola přivítali v domácím prostředí celek Doubravy, jenž má, co se postavení v tabulce týká, opačné problémy a se 4 body se nachází ve spodních patrech. Kosořická sestava opět doznala změn. Do sestavy se vrátili kapitán Maška, Jakubův a po jednozápasovém trestu i Malík. Naopak pro dnešní duel nebyl k dispozici Mudroch, zraněný Krejcar a bohužel ani jeden z brankářů.

TJ Sokol Kosořice – SK Jizeran Doubrava  3:1 (2:0)

Mezi tři tyče se v kosořickém pokutovém území postavil Archman a jeho pozici v obraně zaujal Zvěřina. Úvodních deset minut bylo výhradně seznamovacích a až poté si domácí připsali první šanci do statistik. Po přímém kopu Řeháka od postranní čáry hlavičkoval Grus sice do země, ale míč nakonec skončil na břevně doubravské branky. Na další pohlednou akci si diváci museli počkat dalších deset minut. Akce na jeden dotek z kopaček kosořických hráčů se zrodila na pravé straně, následoval centr a Stehlík hlavičkoval jen do náruče připraveného brankáře. Až poté si zapsali i první vážnější příležitost i hosté. Po rohovém kopu si první zákrok připsal i Archman v brance, když vyboxoval míč z malého vápna a následně vyrazil i dobře umístěnou střelu Nedošetka zpoza velkého vápna. Fotbalisté Kosořic postupně začínali stále více získávat půdu pod nohama. K celkové spokojenosti stačilo už jen zpřesnit kombinaci kolem pokutového území Doubravy. Kýžený efekt se dostavil ve 26. minutě. Na levé straně se v souboji o míč potkalo několik hráčů a střed hřiště zůstal volný. Toho Kosořičtí využili a míč se dostal k nabíhajícímu Malíkovi, který postupoval sám na brankáře. S první střelou neměl gólman problémy, ve druhém případě už kosořický útočník umístil odražený míč mimo dosah doubravského Kimy – 1:0. Povedenou pasáž ze strany domácích mohl potvrdit vzápětí opět Malík. Po přihrávce Stehlíka ale z dobré pozice zamířil jen vedle branky. Ve 33. minutě stejná spolupráce už přinesla své ovoce. Další přihrávka za obranu našla Malíka, ten si míč ještě posunul a střelou o tyč navýšil náskok Kosořických. V posledních minutách se hosté na pár minut vymanili z kosořického sevření, jenže šanci na zkorigování si nevypracovali. Naopak domácí ještě zahrozili Fišerem, který obral soupeře o míč na hranici pokutového území, jenže pálil vedle branky. A brankou neskončila otočka téhož hráče po přihrávce Herinka.

Fotbalisté Kosořic odstartovali druhé dějství nepřesnou střelou Řeháka po přihrávce Jakubů. Následně měl ještě větší šanci kosořický Grus po rohovém kopu, ale hlavičkoval nadvakrát jen do míst, kde byl připravený Kima. To bylo ale jen na začátku druhého poločasu. Poté se dlouhé minuty hrálo bez zajímavějších okamžiků. Výjimkou byla 63. minuta, kdy hráči Doubravy prodloužili centr na volného Mareše. Tomu sice následná střela příliš nesedla, ale nakonec si našla cestu až za brankovou čáru – 2:1. O čtyři minuty později mohl domácí Malík vstřelit hattrick a opět vrátit svému týmu dvoubrankové vedení. Z přihrávky svého dvorního nahrávce Stehlíka ale tentokrát branku nevytěžil, když se mu nepodařilo přehodit gólmana. Další minuty opět přinesly mnoho nepřesností na obou stranách. Jediným pozitivem pro Kosořické bylo, že bez potíží drželi hubený náskok. Až v 75. minutě zahrával Řehák od postranní čáry přímý kop. Spoluhráči sice dobře nabíhali na míč, ale nikdo ho nedokázal usměrnit. To však nevadilo, jelikož míč se zastavil až v síti a branka byla připsána exekutorovi standartní situace. Hosté si až do závěrečné desetiminutovky schovali většinu šancí. V 80. minutě se Nedošetkovi nepodařilo přehodit brankáře a ten ukryl míč ve své náruči. Vzápětí byl vyloučen doubravský Pálka, který neudržel nervy na uzdě a za zbytečný zákrok viděl druhou žlutou kartu a následně i červenou. Přesto mohli hosté i v oslabení ještě nepříznivý stav alespoň zkorigovat. Centr Jiřího Koťátka neusměrnil Petr Koťátko hlavou mezi tři tyče.

• Branky: 26. a 33. Malík, 75. Řehák – 63. Mareš
  • Rozhodčí: Kožej – Cidlinský, Brodský