TJ Sokol Kosořice — SK Bělá p/Bezdězem

Po debaklu na Akumě přivítali fotbalisté Kosořic v domácím prostředí celek Bělé pod Bezdězem. Domácí po dvou porážkách v řadě potřebovali nutně bodovat. Ovšem Bělá, která ztratila body pouze v prvním kole, nebyla ideální soupeř. Kosořická sestava opět doznala mnoha změn oproti minulému víkendu.

TJ Sokol Kosořice – SK Bělá p/Bezdězem  1:0 (1:0)

Začátek zápasu, oproti předešlým duelům, neměl potřebnou kvalitu a tak se první šance zrodila až po deseti minutách hry. Bělští hráči našli za obranou zapomenutého Hodovance, jemuž radost z gólu překazil pohotový Abelovský. Úvodních patnáct minut se odehrávalo převážně mezi pokutovými vápny, bez slibnějších akcí. V dalších minutách musel být na pozoru hlavně Verner v brance Bělé pod Bezdězem. V 17. minutě odcentroval z pravé strany Malík a volný Grus hlavičkoval těsně vedle. O tři minuty později už domácí přerušili dlouhou minutáž bez vstřelené branky. Krejcar si navedl míč středem hřiště a přesnou střelou podél gólmana poslal Kosořice do vedení. Vzápětí mohli domácí vedení navýšit, ale soupeř dokázal střely zblokovat. Zvláště ve druhém případě nebyl Maška daleko navýšení skóre. Hosté působili fotbalovějším dojmem, jenže často chybovali v kombinaci. Výjimkou byla až akce Šoóše z 29. minuty, kdy si našel cestu do pokutového území. Následnou přihrávku se snažil odvrátit Řehák, jenže nastřelil jen Batalu a odražený míč musel brankář vytěsnit mimo své tyče. Zbylé minuty prvního poločasu se dohrávali hlavně na polovině Bělé. Kousek chyběl kosořickému Fišerovi ve 40. minutě, aby byl u míče rychleji než gólman. Další branka už nepadla a tak šli do kabin o něco spokojenější domácí.

Zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky se o slovo opět přihlásili Kosořičtí, když nachytali defenzívu soupeře v nedbalkách a Malík postupoval dvakrát do otevřené obrany. Poprvé si výborně pokryl míč, ale střílel z úhlu a tak vyprášil jen Vernerovy rukavice. Ve druhém případě hosté využili převahy nad osamoceným útočníkem. Následovala pasáž bez zajímavějších okamžiků. Za zmínku stojí jen svižná rána bělského Tomana mířící nad branku. V hlavní roli byli zejména rozhodčí, kteří často zastavovali akce pro postavení mimo hru. Více vzruchu na hřišti i v hledišti přinesla 70. minuta. Hostující hráč nedovoleně zastavil průnik Malíka, který se na svého strážce obořil a posléze viděli oba hráči žlutou kartu. Pro kosořického hráče se ovšem jednalo o druhý žlutý přestupek a následovala červená karta. Další minuty tak byly zejména o boji domácích o důležité body. Fotbalisté Bělé si ani v početní výhodě nedokázali vypracovat slibnější šanci. Naopak domácí dostali výhodu dvou rohových kopů. Oba sice hosté odvrátili, Řehák však míč vrátil před branku a snaha Mudrocha zakončit patou nadělala bělské obraně vrásky na čele. Tentýž hráč mohl pečetit výhru Kosořic o chvíli později. Nevyužil však toho, že brankář byl mimo pokutové území a místo toho snahu uvolnit spoluhráče do sóla zastavil praporek asistenta na pomezí. Minimálně šance na vyrovnání nepřicházely ani v závěrečných minutách. Nakonec ani hosté nedohráli v plném počtu. V 90. minutě Hodboď vší silou, avšak s největší pravděpodobností bez úmyslu, nakopl kosořického hráče a hlavní rozhodčí po debatě s asistentem ihned tasil červenou kartu.

Článek soupeře
  • Branky: 20. Krejcar
  • Rozhodčí: Zezula – Kubín, Brodský
  • ŽK: Mudroch, Malík – Pitloun