TJ Sokol Kosořice — FK Krnsko „A“

Po vysoké výhře v Kropáčově Vrutici se hráči Kosořic vrátili na domácí půdu, kde ve třetím jarním kole hostili nedaleké Krnsko. Soupeř po zimní přestávce porazil poslední Mukařov a následně doma prohrál s Kostelním Hlavnem. Kosořičtí na jaře zatím neprohráli a udržet neporazitelnost chtěli i v tomto kole. V sestavě na pět kol bude chybět distancovaný Herink a v dnešním utkání i kapitán Maška. Naopak k týmu se připojil uzdravený Sova a trenér povolal i Macháče.

TJ Sokol Kosořice – FK Krnsko „A“  7:1 (4:0)

Domácí vstoupili do utkání podstatně lépe než soupeř a již po několik vteřinách hry otevřeli skóre. Archmanův přízemní centr z pravé strany sice zastavil číhající obránce, jenže pouze pro dobíhajícího Hančara. Ten si navedl míč ještě do lepší pozice a s přehledem zamířil do černého. Hosté odpověděli nepřesnou střelou Vízka za hranicí pokutového území. Již po úvodním hvizdu se hrálo za šera a následně se na nebi začali čerti ženit. V desáté minutě hlavní rozhodčí poslal obě mužstva do kabin, dokud se počasí neumoudří. Kosořickým se začátky prozatím líbily. Nejinak tomu bylo i poté, co rozhodčí opět nechal pokračovat ve hře. Pěkná kombinace Hančara s Kořínkem a následné technické zakončení Salače ještě brankou neskončilo. V 15. minutě hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop po faulu před brankou Krnska, který Řehák přesně mířenou střelou proměnil – 2:0. Fotbalisté Krnska i za nepříznivého stavu měli snahu výsledek minimálně zkorigovat. Dobře bránící soupeř je ale do šancí nepouštěl. Naopak domácí podnikali nebezpečné výpady. Kořínek ale nenašel před brankou správného adresáta. Ve 21. minutě už byla akce úspěšnější. Kořínek uvolnil Hančara, ten následně odcentroval a Malík na zadní tyči překonal brankáře Nováka. Jenže míč poté zastavila tyč. Skóre se měnilo o dvě minuty později. Kosořičtí sice přišli na polovině soupeře o míč, ale bleskově ho opět získali díky Stehlíkovi. Kořínek posunul do strany na nabíhajícího Řeháka, který před brankou našel nabíhajícího Salače a ten usměrnil míč mimo dosah gólmana. Poté hostující trenér sáhl do sestavy a poslal na hřiště Lukavce a Kůrku. Střídání krnskému mužstvu pomohlo a v následujících minutách se hrálo na polovině Kosořic. Domácí většinu akcí eliminovali. Právě střídající Lukavec přihrával uvnitř vápna před odkrytou branku, jenže žádného ze spoluhráčů nenašel. V závěru prvního poločasu se slova ujali opět fotbalisté Kosořic. Ve 36. minutě domácí Hančar přenesl hru na volného Kořínka. Ten se dokázal uvolnit, jenže jeho střelu tečoval obránce a míč zastavila tyč Novákovy branky. Kosořický útočník si spravil chuť o dvě minuty později. Malík z levé strany pohotově posunul míč na střed, kde si ho převzal Kořínek. Poté, co se uvolnil, obstřelil i bezmocného brankáře – 4:0.

Celý zápas se hrálo po vydatném dešti na těžkém terénu. Lepší to nebylo ani po změně stran. Ani horší terén nezabránil hostujícímu týmu se dostat do první šance druhého poločasu a hned do vyložené. Po rychlé souhře se před brankářem Týslem, pro kterého to byl první mistrovský zápas v kosořickém dresu, objevil Kahule, ale domácí gólman se blýskl výborným zákrokem. V úvodních minutách mnoho šancí k vidění nebylo. Až po čtvrt hodině hry se krnský Vízek prohnal kolem gólmana, kterého před brankou zastoupili dva obránci. I s těmi si hostující útočník poradil a následnou střelu žádný z hráčů už nedokázal odvrátit – 4:1. Tentýž hráč o chvíli později nastřelil břevno. Poslední slovo neřekli ani domácí. Hančar opět ukázal soupeři svou rychlost a dostal se až do pokutového území. Před brankou našel volného Vocáska, který ale zblízka netrefil branku. Následně se domácí nakonec prosadili, a ne jen jednou. Po Kořínkově přihrávce prostřelil krnského brankáře Malík. V 71. minutě Salač pěknou přihrávkou mezi obránce uvolnil Malíka, ten zpětnou nahrávkou oslovil Kořínka, pro kterého už nebyl problém poslat míč mimo dosah brankáře. Domácí příznivci se vehementně dožadovali vyslání Macháče na hřiště. Trenér Hájek je vyslyšel v 67. minutě. O chvíli později kosořický Hančar zahrával rohový kop. Míč proletěl houštinou těl až na zadní tyč, kde už právě pro střídajícího Macháče nebyl problém usměrnit míč do odkryté branky a z ochozů se dočkal ohlušujícího aplausu. Ve zbývajících minutách se ani jedno z mužstev už výrazněji neprosadilo.

• Branky: 38. a 71. Kořínek, 1. Hančar, 15. Řehák (pen.), 23. Salač, 63. Malík, 76. Macháč – 59. Vízek
  • Rozhodčí: Mucek – Diňa, Brodský