TJ Sokol Kosořice — FK Dlouhá Lhota

Report

Další z důležitých zápasů týmů usilujících o odražení se ode dna tabulky byl k vidění v Kosořicích. Domácí v rámci devátého kola přivítali fotbalisty Dlouhé Lhoty.

TJ Sokol Kosořice – FK Dlouhá Lhota  4:3 (2:1)

Po mizerném představení v předchozích zápasech měli domácí co napravovat. A úvod utkání Kosořickým vyšel na jedničku. Hned ve 2. minutě nařídil sudí pokutový kop za hraní rukou. S nařízenou penaltou si poradil Malík a Kosořice šly do vedení. O chvíli později zahrával Malík rohový kop, míč se snesl na hlavu Bataly, ale jeho pokus skončil nad bránou. Batala s Malíkem byli v akci i o chvíli později. Batala vyhrál hlavičkový souboj na půlce hřiště, míč se dostal k Malíkovi, ten nacentroval ze středu hřiště na Valdmana, který z pravé strany poslal míč do vápna, ale Macháčovu střelu zlikvidoval Charvát. Dlouhá Lhota se oklepala z rychlého gólu. Po 10 minutách vyzkoušel pozornost Abelovského Niklfeld, střelu ze 30 metrů poslal však vedle. O minutu později Šolc našel přesným centrem přes celé hřiště Limra, který střelou na zadní tyč vyrovnal. Hosté se rázem dostali do hry a prolínáním v záložní řadě působili soupeři problémy v defenzívě. Do velké šance se po chybě domácí obrany dostal opět Limr, když zakončoval po přímém kopu Šolce, ale z úhlu vysoko přestřelil. Hosté znovu zahrozili pokusem Limra. Po ose Niklfeld-Zelba-Limr si poslední jmenovaný navedl míč doprostřed vápna, ale těsně minul. Ve 20 minutě byl uvnitř pokutového území faulovaný Malík. Tentýž hráč se pak postavil k rozehrání penalty. Charvát však jeho střelu vystihl, ale sudí nechal pokutový kop opakovat pro předčasné vyběhnutí Charváta z brankové čáry. Se svým druhým pokusem si však už Malík poradil a poslal domácí opět do vedení. I další střelecké pokusy si připsali domácí. Malík zachytil přihrávku z poloviny hřiště, obehrál si Charváta, ale trefil pouze boční síť. A povedenou střelou se prezentoval Macháč, Charváta ale nenachytal. Na druhé straně vypadala nadějně pozice Nastoupila, ale do jeho střely se stihl položit Maška. Více toho první poločas nenabídl.

Úvod do druhé půle přinesl domácím komplikace. Šolc se objevil sám před Abelovským a vyrovnal skóre – 2:2. O chvíli později byl v akci opět Šolc. S jeho střelou pravačkou z přímého kopu si však Abelovský poradil. Domácí si vzali zpět vedení v 56. minutě. Batala přesnou přihrávkou přes celé hřiště našel Macháče, který si v nelehké situaci poradil a nadvakrát dopravil míč do sítě  – 3:2. Dlouhá Lhota vrhla všechny síly do útoku. Po centru Vaňka z pravé strany se hlavou prosadil Šolc, ale mířil nad. Možnost vyrovnat měli hosté i vzápětí. Střelecký pokus Vaňka Abelovský skvěle zlikvidoval. Abelovský podržel Kosořice i v další šanci Limra. Kosořice ne a ne svoje vedení pojistit. Gólem neskončily ani střelecké pokusy Loewa a Herinka. Blízko brance byli domácí i o chvíli později. Malík se na polovině zbavil soupeře a se spoluhráčem Herinkem šli dva na gólmana. Jejich pokus byl však zablokován vracející se obranou Dlouhé Lhoty. A tak přišel trest v podobě gólu. Po faulu na Limra na hranici vápna zahrával Šolc přímý kop, který ještě domácí odvrátili na roh.  K rohovému kopu se opět postavil Šolc, míč naservíroval na hlavu Limra, který vyrovnal. Už to vypadalo na dělbu bodů. Ale v závěru zápasu, po dlouhém nákopu Abelovského, se míč dostal až k Řehořovi, který si obehrál brankáře hostů a nemohl zakončit lépe a přesněji 4:3. Kosořičtí si tedy konečně připsali 3 body a mohli se radovat z vítězství.

Fotky ze zápasu
  • Branky:  2. a 20. (oba pen.) Malík, 56. Macháč, 89. Řehoř – 11. a 86. Limr, 50. Šolc
  • Rozhodčí: Kubát – Nejedlo, Dohnal