TJ Sokol Kněžmost — TJ Sokol Kosořice

Hráči Kosořic cestovali k poslednímu zápasu sezóny do Kněžmosta. Zápas nabízel Kosořickým vylepšit si nelichotivou bilanci s místním celkem. Do zápasu nemohli zasáhnout zranění Pokorný a Maška.

TJ Sokol Kněžmost – TJ Sokol Kosořice  3:0 (1:0)

Úvod utkání Kosořickým ale vůbec nevyšel. Skóre otevřeli domácí už v 6. minutě. Kastner předvedl lahůdkovou akci, kdy obešel obránce Kosořic a nezadržitelně skóroval. O chvíli později Josef Beran našel přesným centrem Šrytra, který ale mířil vedle. Šrytr byl v akci i o pár minut později. Jenže jeho střela mířila opět mimo 3 tyče. Kosořice se naopak vůbec do kombinace nedostaly, nedokázaly podržet balon a obtížně se jim dařilo vytvářet si šance. Další pokus zvýšit vedení domácích měl Tomáš Beran, ale jeho pokus skončil vysoko nad bránou. Z hranice vápna si vystřelil také Josef Beran, Šmelhaus ale ránu kryl. Vědět o sobě dali i hosté. Nejprve žádný z Kosořických nedosáhl na ostrý Jonův přímý kop a střely Macháče v dalším průběhu prvního poločasu zamířily vedle branky. V závěru poločasu si oba týmy připsaly ještě po jedné šanci. Tomáš Beran posadil míč na hlavu Chlupa, ten ale těsně minul. A na druhé straně se s míčem ve vápně Kněžmosta objevil Jan Adámek. Zkusil vypálit z ostrého úhlu, Moce ale nenachytal. Tím také první poločas skončil.

I na začátku 2. poločasu byly k vidění střely, tak jako Malíka, které nevedly mezi 3 tyče. V dalším průběhu druhého poločasu nabídl zápas hodně osobních soubojů, ale velmi málo brankových příležitostí. Za zmínku stojí průnik Kastnera do vápna hostů, Batala však zasáhl včas. Po hodině hry se už ale skóre opět měnilo. Povedenou střelou z přímého kopu se prezentoval Josef Beran, Šmelhaus na jeho ránu byl krátký – 2:0. Kosořice pak měly možnost odpovědět. Střelu Martina Adámkova z 30 metrů Moc zlikvidoval. Domácí poté zvýšili své vedení. Po levé straně unikl po přihrávce Josefa Berana Vokál a míč ve vápně naservíroval pod sebe Šrytrovi, který se nemýlil – 3:0. V závěru zápasu se ještě ke slibným příležitostem dostal Batala. Nejprve pravačkou poslal míč nad Mocovu bránu a poté jeho střelu zlikvidoval vyběhnuvší brankář. Kosořice tak opět odjíždějí z Kněžmosta bez bodů. A přezimují na 11. místě s 16 body.

• Branky:  6. Kastner, 65. Josef Beran, 80. Šrytr
  • Rozhodčí: Žižka – Kamenický, Řehořek