TJ Sokol Kněžmost — TJ Sokol Kosořice

Report

O týden dříve než bývalo zvykem, začala další sezóna okresního přeboru. Tentokrát s přáním dokončit kompletní sezónu. Fotbalisté Kosořic v neúplné sestavě cestovali do Kněžmosta, kde se jim historicky příliš nedaří.

TJ Sokol Kněžmost – TJ Sokol Kosořice  4:2 (0:1)

První minuty sezóny byly opatrné z obou stran. Přesto se již v páté minutě ocitl v pokutovém území Kněžmosta volný Jakubův, ale z dobré pozice hlavičkoval nad branku. Neúspěšně se vedlo i na druhé straně domácímu Sedláčkovi. V následující čtvrthodině se na míči prezentovali hlavně domácí ve snaze vstřelit úvodní branku. Ve 24. minutě ovšem kosořický Grus se Stehlíkem překonali obranný val soupeře, druhý jmenovaný několika rychlými kroky pláchnul svému strážci, jenže mířil vedle vzdálenější tyče. O minutu později už se hosté radovali z prvního letošního gólu. Kosořičtí si dobře naskakovali na rohový kop, odražený míč se dostal na hranici pokutového území a skrytá střela Stehlíka řadou těl skončila až v kněžmostské síti. Další pasáž by se dala nazvat marnou snahou Kněžmosta o vyrovnání. Ve 35. minutě se po střele domácích hbitě vrhl kosořický Vlk, stejně tak následně i po centru dobíhajícího Rychtra. Domácí se o případné další šance připravovali vlastními chybami v útočné fázi a hostující brankář většinu míčů v klidu posbíral.

Hráči Kosořic bohužel ve druhém poločasu nenavázali na kompaktní výkon z prvního dějství a hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky si zadělali na problémy. Po několika vteřinách kosořický brankář s obránci dokázali vytěsnit Mlynnku z dobré střelecké pozice. Následně Vlk vytáhl hlavičku Soukupa. Ve 49. minutě ale kosořického gólmana přeletěl míč z rohového kopu a od zad Krejcara se míč smolně dostal za brankovou čáru – 1:1. Rychlá vyrovnávací branka zkraje druhého poločasu nakonec pro Kosořické znamenala zkázu a vedoucí branka Kněžmosta na sebe nenechala dlouho čekat, když Mlynka skóroval do odkryté branky. Domácí poté své vedení bezpečně hájili, když šance hosté nepřicházely. Výjimkou byla střela Zvěřiny mířící ale mimo tři tyče. V 72. minutě navíc hlavní arbitr po poradě s asistentem na pomezí vyloučil Batalu po faulu na unikajícího protihráče. Z následného přímého kopu Zajíčka se blýskl Vlk pohotovým zákrokem. Následoval ale rohový kop, odražený míč domácí vrátili do pokutového území a zapomenutý Zajíček bez problémů navýšil vedení Kněžmosta. V závěru hosté dostali možnost dvou standartních situací. Zejména exekuce Krejcara vystrašila domácího Rudavského. Skóre se ale měnilo na druhé straně, když střídající Šosvald využil bezezbytku přihrávku za obranu a střelou podél gólmana zvýšil na 4:1. Kosořice mohly toto utkání sehrát i díky pomoci tří hráčů bývalého „B“ mužstva, kteří vypomohli při absenci dalších hráčů. A právě střídající Hájek kosmeticky upravil výsledek na 4:2 pěknou přízemní střelou z hranice velkého vápna.

Fotky ze zápasu
  • Branky: 49. Krejcar (vlastní), 55. Mlynka, 75. Zajíček, 82. Šosvald – 25. Stehlík, 83. Hájek
  • Rozhodčí: Šebela – Chládek, Hloucal