Slavoj Kr. Vrutice „A“ — TJ Sokol Kosořice

V říjnu sice fotbalisté Kosořic ještě neprohráli, ale body za dvě remízy nejsou v tabulce tolik znát. Další cesta čekala Kosořické do Kropáčovy Vrutice. Sestava se opět z různých důvodů trochu pozměnila. K týmu se připojili Maška, Malík a Kumbera. Naopak tentokrát chyběli brankář Hošťálek, Adámek, Sedláček a Herink.

Slavoj Kr. Vrutice „A“ – TJ Sokol Kosořice  4:4 (2:0)

Domácí byli v tabulce o čtyři body před celkem z Kosořic. V prvních minutách začali lépe hosté a usadili se na polovině soupeře. Pozornost brankáře Pavlíka otestoval již ve čtvrté minutě Maška nepříjemným projektilem. Hned vzápětí postupoval na branku Malík, jenže mířil vedle. Další velkou příležitost Kosořičtí nevyužili ani v deváté minutě. Po Malíkově rohovém kopu neuspěl zblízka Batala ani dorážející Dragnev. Když se střelecky nedařilo kosořickým hráčům, „poprosili“ o pomoc soupeře. Kořínek se snažil uvolnit nabíhajícího spoluhráče, vracející se Láhner však špičkou kopačky nechtěně nastřelil břevno vlastní branky. Další Kořínkovu přihrávku nezužitkoval Malík na pravé straně, když mířil pouze do gólmana. Domácí se poté oklepali z úvodního tlaku Kosořic a několikrát směřovali míč před Abelovského branku. Po přímém kopu Korce ještě hlavičkoval Obrázek mimo branku. Ve 27. minutě vrutický Korec potvrdil své prozatímní vedení mezi střelci okresního přeboru. Po individuální akci v obranných řadách hostí úspěšně zakončil k tyči – 1:0. O deset minut později bylo pro hosty ještě hůře. V rychlostním duelu byl vrutický Obrázek u míče rychleji než brankář a následný zákrok hlavní rozhodčí bez váhání posoudil jako nedovolený. Pokutový kop bez problémů proměnil Korec. Za zmínku v prvním poločase stojí ještě akce Malého, který i proti přesile dokázal zakončit, skóre se však už neměnilo.

Oproti předchozím zápasům si Kosořičtí pohlídali úvod poločasu, ba co víc, ujali se taktovky s cílem ještě utkání zdramatizovat. Pokorného pas po levé straně převzal Řehák, úspěšně se zbavil Láhnera, ale celá akce nakonec po střele Malíka brankou neskončila. Následně vrutický Černý zahrál domů brankáři, jenže ten byl dál od brankové čáry a na poslední chvíli musel po míči sáhnout rukou. Z nepřímého volného kopu směřoval míč k Pokornému, ale Pavlík se po následné střele stihl přesunout a míč vyrazil. V 54. minutě už ale hosté po zásluze snížili náskok domácích. Centr Humpoly srazil vrutický hráč rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop i pro hostující tým. I Kořínek s nabídnutou šancí nepohrdl a snížil na rozdíl jediné branky. O tři minuty později dostal Malík přihrávku do běhu a z následné střely vyrovnal. Domácí se nestihli ještě oklepat z vyrovnávací branky a už prohrávali. Pokorného dobře zahraný rohový kop hlavou jemně usměrnil Josef Grus – 2:3. Zdálo se, že domácí již nebudou klást odpor. Po dvou minutách se ale odražený míč z trestného kopu dostal k nehlídanému Obrázkovi, který střelou k tyči vyrovnal. Branková přestřelka nebrala konce. V 70. minutě hosté přenesli hru na levou stranu, míč poté směřoval od Řeháka na hranici pokutového území k Maškovi a hned ke Kořínkovi. Pěkná technická rána zpoza vápna skončila v šibenici vrutické branky. Hosté potřebovali pro klid vstřelit ještě jednu branku. Blízko k tomu měli Malík s Humpolou. Druhý jmenovaný vystřelil ze strany a tečovaná rána orazítkovala tyč. Místo pojistky ale hosté vzápětí přišli opět o svůj náskok. V 82. minutě Kosořičtí marně reklamovali ruku domácího hráče před svou brankou, chvíle nepozornosti, faul a třetí pokutový kop v utkání. Korec se ani tentokrát nemýlil a závěr utkání sliboval ještě zajímavou podívanou. Malík po dlouhém nákopu Pokorného směřoval na branku, míč poslal podél gólmana, ale před dobíhajícím Kořínkem zachránil vrutický tým jeden z obránců. V poslední šanci ještě kosořický Humpola uvnitř pokutového území hledal spoluhráče, domácí ale míč odehráli za branku.

• Branky: 27., 37.(pen.) a 82.(pen.) Korec, 66. Obrázek – 54.(pen.) a 70. Kořínek, 57. Malík, 64. Josef Grus
  • Rozhodčí: Kubát – Černý, Novotný