SK Bělá p/Bezdězem — TJ Sokol Kosořice

V netradičním dopoledním čase se střetla mužstva z horních pater tabulky. Navíc na jaře úspěšných. Zatím co hráči Bělé pouze jednou nebodovali, hosté z Kosořic v druhé polovině soutěže sice neprohráli, ale dvakrát se o body dělili. Trenér Hájek mohl počítat s většinou hráčů základní sestavy. Kosořický trenér se rozhodl pro zajímavou výměnu posunutím Salače do obranných řad a dále Krejcara na kraj obrany.

SK Bělá p/Bezdězem – TJ Sokol Kosořice  0:3 (0:1)

Na pěkném pažitu začali aktivněji hosté, konkrétně v prvních deseti minutách. To se hrálo převážně na polovině Bělé, jenže bez větších příležitostí. Jen Kořínek s Malíkem vysunuli nabíhajícího Hančara, jehož střelu zvládla obrana tečovat mimo tři tyče. Ve 12. minutě poprvé prověřili obranu také domácí, po centru se marně natahoval Miroslav Hodboď. Na druhé straně neuspěl po Malíkově rohovém kopu hlavičkující Archman a přihrávajícímu Vocáskovi před branku zase zhatila snahu obrana před dobíhajícím Malíkem. V dalších minutách se hráči Bělé chopili aktivity a v držení míče se jazýčky vah převáhli na jejich stranu. Ve 20. minutě objevil Hodovanec před brankou volného Volfa, který na dlouhou nohu nedokázal úspěšněji zakončit. Domácí marně hledali cestu před kosořickou branku. Až ve 33. minutě Jan Toman z přímého kopu přiměl k zákroku Abelovského. Proti tutovce Volfa po přihrávce Šoóše se kosořický gólman blýskl o minutu později a hlavičku bravurně vytáhl nad branku. Z následného rohového kopu se před brankou objevil volný Miroslav Hodboď, jenže zakončil pouze doprostřed branky. Zahozených šancí domácí litovali hned vzápětí. Malík na hranici pokutového území přihrál Stehlíkovi, jeho přízemní střelu Verner pouze vyrazil a dobíhající Malík zakončil pod břevno – 0:1. Domácí pokračovali ve snaze překonat dobře fungující defenzívu Kosořic. Za zmínku v prvním poločase už stojí pouze nepovedený centr hostujícího Vocáska, který vystrašil bělského brankáře.

Druhý poločas odstartoval nařízeným pokutovým kopem za faul na pronikajícího hráče Bělé. Exekuce se ujal Jan Toman, ale o kousek minul branku. Fotbalisté Kosořic tak i ve druhém utkání v řadě přečkali pokutový kop bez úhony. Domácí pokračovali v aktivitě z prvního poločasu, jenže čas běžel proti nim. Navíc v 68. minutě minutě se důrazní hosté zmocnili míče pro Kořínka. Ten postupoval středem hřiště a správný čas pro přihrávku už prováhal. Nakonec vypálil z dvaceti metrů a parádní střela zapadla pod břevno bělské branky. Větší porci šancí si hráči Bělé schovali až do závěrečných patnácti minut. Nejprve se Abelovský blýskl zneškodněním střely Hodbodě. Následně neuspěl ani střídající Petrův, který nadvakrát nezužitkoval centr Pitlouna. V 80. minutě zahrával Pitloun rohový kop, míč dopadl k nohám Vilda, ale ten zblízka mířil jen vedle odkryté branky. Další úspěšnou efektivitu předvedli hosté v 82. minutě. Kosořičtí napříč celým hřištěm předvedli rychlý brejk, na jejímž konci obránce Krejcar podnikl výpravu přes půl hřiště proti osamocenému brankáři. Své sólo zakončil úspěšně a zvýšil již na 0:3. Domácí útočili do posledních vteřin. Pokorný uvolnil Hodbodě, ale tomu nebylo v dnešním utkání přáno a ze vzájemného souboje opět vyšel vítězně výborný Abelovský. V poslední šanci si útočnou akci zopakoval hostující Krejcar, místo přihrávky zkusil opět zakončit, ale tentokrát brankáře nepřekonal. V posledních vteřinách došlo ke zranění dvou hráčů poté, co se střetli hlavami.

To byla asi jediná kaňka na tomto duelu. Jinak se střetla dobře technicky vybavená mužstva a tomu také odpovídala úroveň zápasu.