Domácí tvrz hned na úvod obstála bez úhony

Ve druhém kole okresního přeboru se fotbalisté Kosořic poprvé v ročníku představili před vlastním publikem. Trenér Hájek má asi na úvod sezóny rozporuplné myšlenky ohledně svého kádru. Negativní je určitě to, že oproti úvodnímu duelu mu chybělo sedm hráčů. Na druhou stranu má tým natolik široký, že v domácím prostředí mohl nasadit opět 14 hráčů.

TJ Sokol Kosořice – Slavoj Kropáčova Vrutice „A“  3:0 (1:0)

Začátek zápasu připomínal spíše přípravné utkání. Bezbrankový stav trval jen díky neproměněným šancím. V úvodních vteřinách vychytal osamoceného Malíka hostující Vala po pěkné přihrávce Krause. Oba si vzájemný souboj zopakovali hned vzápětí. Tentokrát kosořický útočník brankáře přehodil, jenže míč nasměroval až za branku. Na druhé straně sám faulovaný Korec z hranice pokutového území zamířil nad branku. V osmé minutě už ukazatel skóre změnil číslici na straně domácích. Po rohovém kopu se domácí opět zmocnili míče, Krejcar s Krausem z levé strany připravili nabídku Malíkovi, která se neodmítá – 1:0. Aktivnější Kosořičtí přispěchali hned vzápětí s další příležitostí. Pohotový Maška vystihl rozehrávku soupeře a zahnali obránce do rohu. S vybojovaným míčem si to Fišer namířil do pokutového území a následnou přihrávku jemně tečoval Grus těsně vedle Valovy tyče. Vydařenou pasáž hry zakončili domácí akcí Malíka. Přetažený centr Maška sklepl pro Sedláčka, jehož střela ale skončila nad brankou. Zdálo se, že Kosořičtí drží otěže hry pevně ve svých rukou. Ovšem v dalších minutách domácí často přicházeli o míč a hrál tak soupeř. Kropáčova Vrutice hrozila ze standartních situací. Ty jim nabídli sami domácí, kteří nedovoleně hasili chyby v rozehrávce. Opět z hranice velkého vápna ale ani nadvakrát hosté neuspěli. Nejprve mířili těsně vedle Abelovského tyče, ve druhém případě vytasil kosořický brankář pohotový zákrok a dorážka byla nepřesná. Kosořickým se sice dařilo část akcí soupeře překazit už v zárodku, ale nadále spoléhali hlavně na brejky. Diváci si tak na větší příležitost počkali až do závěru prvního poločasu. Střídající Malý využil prodlouženého centru, jenže zblízka zamířil jen do připraveného gólmana. Na druhé straně se po dlouhé odmlce připomněli domácí. Fišer ani nadvakrát nepřekonal vrutického Valu. V posledních vteřinách po tvrdém souboji kosořického Vávry s brankářem, kdy byl v poločase domácí hráč i střídán, využil odkryté branky Mudroch. Snahu zamířit do opuštěné svatyně ale zmařil Kiss na brankové čáře.

Fotbalisté Kosořic nezopakovali stejnou chybu z Kněžmosta a v úvodu druhého poločasu nedovolili soupeři rychle vyrovnat. I když střela Kisse orazítkovala břevno. Se svou šancí přispěchali i domácí. Při brejku Krause s Mudrochem našel míč zapomenutého Mašku, ten hlavičkou vrátil míč před branku, jenže Malík zblízka nechal ještě vyniknout gólmana. Vrutický Vala se blýskl i po další šanci Malíka. Tentokrát se individuálně uvolnil a brankář po střele zpoza vápna vytěsnil míč na tyč. Kosořičtí navázali na úvod zápasu a aktivitou začali usilovat o navýšení skóre. To se ještě nepovedlo Mudrochovi zblízka. V 60. minutě se na pravé straně prosadil domácí Malík, střílený centr gólman jen vyrazil a střídající Řehák uklidnil Kosořické druhou brankou. Neuběhlo ani pět minut a tentýž hráč opět měnil skóre. Nestárnoucí Sedláček výbornou přihrávkou do úniku našel Řeháka, ten se kličkou zbavil obránce a střelou podél brankáře našel podruhé recept na vrutickou branku. V dalších minutách šancí ubylo a domácí tak pomalu kráčeli k prvnímu vítězství v nové sezóně. V 82. minutě nakonec mohli domácí ještě skóre navýšit. Malík si obhodil obránce, následně přehodil vybíhajícího brankáře, míč však poslal vedle branky. Poslední zajímavý okamžik připravil kosořický Krejcar. Střílený centr z pravé strany si málem do své branky nasměroval obránce. Míč trefil brankáře do choulostivých míst a rozhodčí následně utkání ukončil.

• Branky: 60. a 65. Řehák, 8. Malík
  • Rozhodčí: Khol – Mucek, Švarc