Obrat nakonec vítěznou příchuť neměl

image_pdfimage_print

Kosořice v minulém kole nezvládly vstup do soutěže proti Kněžmostu, kterému podlehly 3:0. Ve druhém kole cestovaly na půdu nevyzpytatelné Bělé pod Bezdězem, která na úvod dokázala zvítězit na Akumě.

SK Bělá pod Bezdězem – TJ Sokol Kosořice  2:2 (0:0)

V úvodu utkání prověřil svého brankaře kosořický Dragnev, který tečoval střelu Riesse, Abelovský byl však pozorný. Vzápětí byl u akce opět Riess, který přesnou přihrávkou našel Pitlouna, ten ovšem zpoza vápna zamířil těsně nad branku. Osmělili se i hosté. Dvě dobré příležitosti měl Mudroch, jenže po přihrávkách Kořínka a Vágnera své pokusy nezamířil přesně. Dále si pak oba týmy vytvářely spíše dobré náznaky, ale spoustu akcí nedohrály k přesně mířené střele. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Otevřenější partie pokračovala po změně stran. V 50. minutě byl blízko úvodní trefě bělský Toman, Abelovský však míč za svá záda nepustil. Pozornost domácího gólmana vyzkoušel na druhé straně svou střelou z 20 metrů Kořínek. Skóre se ale měnilo až o chvíli později. Domácí hráči využili soupeřovy ztráty, po levé straně unikl Pitloun, který střílel přesně podél Abelovského – 1:0. Vzápětí se sám ve vápně objevil Toman, toho však výborně zablokoval Mudroch. I Kosořice si vytvořily své šance. Váňa nacentroval z pravé strany, míč doputoval k Mudrochovi, který trefil břevno. Následně si na Malíkův roh naběhl Grus, ale mířil těsně vedle. V 73. minutě se již Kosořice dočkaly vyrovnání. Kořínek našel přesným centrem před branku Mudrocha, který ve skluzu vyrovnal. O minutu později bylo v kosořických řadách ještě veseleji. V akci byli opět Mudroch s Kořínkem. Mudroch naservíroval míč Kořínkovi, ten obstřelil brankáře a nezadržitelně skóroval. 10 minut před koncem došlo k nedorozumění v kosořické obraně, sudí posoudil Grusův střet s Jirdáskem ve vápně jako nedovolený a Toman z penalty srovnal. Závěrečné minuty už nepřinesly výraznější šance ani gól. Kosořice si tedy připisují první bod za remízu.

• Branky: 52. Pitloun, 81. Toman (pen.) – 73. Mudroch, 74. Kořínek
  • Rozhodčí: Vlk – Kubát, Novotný