Minimálně do jara drží první místo Kosořice

image_pdfimage_print

Hřiště sedmé Bělé pod Bezdězem bylo pro letošní rok poslední zastávkou před zimní přestávkou, kam cestovali fotbalisté Kosořic. Hráči Bělé pamatují i vydařenější podzimní části sezóny než je tato. Domácí může těšit skalp druhé Jiviny hned ve druhém kole nebo vysoká výhra nad posledním Březnem v poměru 17:1. Kosořičtí naopak v minulém kole poprvé okusili hořkost porážky s Beznem 3:4. Hostům ze základní sestavy nově vypadli Novák a Stehlík. Po delší době si v průběhu utkání připsal start i trenér Archman.

SK Bělá p/Bezdězem – TJ Sokol Kosořice  1:5 (1:4)

Hráči Kosořic chtěli, v posledním zápase v Bělé pod Bezdězem, odčinit porážku z minulého kola, naplno bodovat a přezimovat tak na prvním místě tabulky. Hosté začali aktivněji, po autovém vhazování se k míči dostal v pokutovém území Kopa, skluzující Wolf však na míč nedosáhl. O chvíli později zahrával Malík rohový kop, ale hlavička Krejcara skončila těsně vedle. První střelecký pokus si připsali i domácí, když po 15 minutách utkání pálil Martin Toman. Jeho střelu hostující obrana zlikvidovala. Nadějně vypadala i pozice Plintoviče, ale střela z 25 metrů skončila těsně vedle Jelečkovy branky. Na druhé straně získal míč Hančar, stříleným centrem na zadní tyč našel Malíka, ten však výhodnou pozici nezužitkoval. Po půl hodině hry Salač naservíroval míč před branku, po sérii odražených míčů se nejrychleji v pokutovém území zorientoval Malík a poslal hosty do vedení 0:1. Kosořičtí hráli v klidu. Zvlášť, když za další dvě minuty zvýšil vedení na rozdíl dvou branek opět Malík, za jeho střelou pravačkou z hranice pokutového území se brankář jen ohlédl – 0:2. Několik minut nato Malík nacentroval z levé strany do vápna a Kopa z druhého doteku střílel podél Krejčíka – 0:3. Hosté vměstnali tři branky do rozmezí 8 minut.  Z ojedinělé šance se prosadili i domácí, když si na centrovaný míč z levé strany naběhl Plintovič a snížil na 1:3. Pár minut před koncem poločasu opět zahrozili hosté. Po levé straně unikl po přihrávce Malíka Hančar a střelou na zadní tyč ukončil první poločas za stavu 1:4.

Za deštivého počasí se v úvodu druhého poločasu připomněl domácím opět Hančar. Tentokrát jeho střela skončila vedle Krejčíkovy branky. Domácí zahrozili dvěma nepřesnými pokusy Jirdáska a Pokorného. Do velké šance se dostal i Plintovič, ale nezakončoval přesně. Na druhé straně se ve slibné příležitosti ukázal Hančar, který zakončoval po rychlém protiútoku, ale mířil nepřesně. Další minuty nepřinesly výraznější šance či gól. Tečku za výsledkem udělal v závěrečných minutách Malík, když po centru Archmana, poslal hlavou míč do sítě.

Fotbalisté Kosořic včetně realizačního týmu zaslouží pochvalu za vydařenou podzimní část sezóny, kdy přezimují na prvním místě. Budeme držet palce v úspěšném pokračování i na jaře.