TJ Sokol Kosořice „A“ – SK Bělá pod Bezdězem „A“

Závěrečné podzimní kolo už zřejmě všichni toužebně vyhlíželi, jelikož stavy hracích ploch už s fotbalem místy nemají mnoho společného. To v Kosořicích platilo dvojnásob.

TJ Sokol Kosořice „A“ – SK Bělá p/Bezdězem „A“  1:1 (0:1)

Těžký terén přímo vybízel k chybám v obranách obou týmů. Kosořičtí otevřeli zápas střelami Valdmana a Darmoše. Nebezpečnější však byl únik bělského Rokose, tečovanou ránu ale Kraus zlikvidoval. V desáté minutě našel domácí Kumbera přesným pasem Malíka, který však tváří v tvář brankáři neuspěl. Hodně zajímavou pozici připravil na druhé straně Umáčený pro Kulczyckého, ten však mířil hodně nepřesně. Vzápětí Umáčený poslal do šance Hodovance. Přehození brankáře se však nekonalo a Kraus v klidu skryl míč ve své náruči. Další šance se diváci dočkali až ve 26. minutě. Po centru Pokorného zakončoval domácí Darmoš do tyče. V dalším průběhu měli opticky více ze hry Kosořičtí, jenže při akcích chybělo více rychlosti a nápadu k překonání soupeřovy obrany. Většina akcí tak končila ještě před vápnem Bělé. Ve 37. minutě se hostujícímu týmu podařilo načapat defenzívu Kosořic v nedbalkách. Rokos přihrál před branku Tyšerovi, jenž nadvakrát překonal ležícího brankáře – 0:1.

Zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky mohli domácí srovnat stav. Na milimetrovou přihrávku Valdmana bělský obránce nedosáhl, následnou tvrdou ránu Sabola však Verner kryl. Kosořičtí pokračovali ve snaze vyrovnat, nebezpečný střel ale bylo pomálu. To brejk Umáčeného musel hbitým zákrokem vyřešit Kraus v brance. Následovala pasáž bez šancí, domácí nadále marně hledali cestu k zakončení. Už to vypadalo, že domácí zakončí podzimní část sezóny porážkou. V 88. minutě se domácí kromě Pokorného nastěhovali před branku soupeře. První centr ještě hráči Bělé odvrátili, další ,mířící za obranu, už našel Macháče a ten střelou k tyči obral hosty o dva body.

• Branky:  88. Macháč – 37. Tyšer
  • Rozhodčí: Stejskal – Vrabec, Janda