TJ Sokol Kosořice „B“ — SK Bezno-Sovínky „B“

Fotbalisté kosořické rezervy v dalším kole přivítali „B“ tým Bezna. Domácí s jediným jarní bodem hostili pravidelně bodující osmý celek tabulky.

TJ Sokol Kosořice „B“ – SK Bezno-Sovínky „B“  2:8 (1:6)

Kosořičtí se širším kádrem oproti předchozímu zápasu vstoupili do zápasu výborně. Libor Boháček bez větších problémů utekl po pravé straně, odcentroval a nabíhající Darmoš s přehledem prostřelil brankáře. Vedení domácí drželi pouhé dvě minuty. Poté „pláchl“ po levé straně Mechierek a u zpětně přihrávky do malého vápně byl první Martin Kolařík ml. – 1:1. Tři minuty hostujícímu celku stačily k otočení výsledku. V 11. minutě Kosořičtí chybovali na polovině hřiště a po rychlé akci hosté orazítkovali obě tyče. Z dorážky se však už Mechierek nemýlil. Domácím mezihra příliš nefungovala. Ani hosté nemuseli předvést kdo ví jaký výkon, stačilo potrestat chyby. Ve 21. minutě po přímém kopu Bezna domácí hráč hlavičkoval do vlastního břevna a Martin Kolařík st. se postaral o dorážku. Jednu z minima šancí nevyužili Kosořičtí o chvíli později. Hájek si s Liborem Boháčkem vyměnil míč na velkém vápně, bezenský brankář však rychle zmenšil střelecký úhel jak Hájkovi, tak následně i Darmošovi. Vzápětí opět trestali hráči Bezna, konkrétně Martin Kolařík ml. předložil míč před odkrytou branku Mechierkovi, který bez problémů navýšil vedení hostí. Zajímavá akce se rýsovala pro kosořického Darmoše, nakonec však brankáře neobhodil. Na druhé straně z podobné akce neuspěl ani Martin Kolařík st. Opaření domácí ještě v prvním poločase dvakrát inkasovali z kopaček Mechierka a Martina Kolaříka st.

Druhý poločas se už hrál v pozvolnějším tempu, navíc hosté prostřídali střelce tří branek. Přesto v 57. minutě si střídající Švarc všiml nabíhajícího Kameše, který pěknou střelou k tyči vsítil už sedmou branku svého týmu. Další minuty nenabídly mnoho zajímavého. Až nabídka Darmoše pro Bartoníčka, jeho únik však obránci dotáhli a střelu brankáře skryl v náruči. V 80. minutě Švarc zvýšil už na 8:1. Alespoň kosmeticky výsledek upravil Bešík po přihrávce od Darmoše střelou do odkryté branky.

• Branky: 6. Darmoš, 87. Bešík – 11., 31. a 36. Mechierek, 21. a 43. Martin Kolařík st., 8. Martin Kolařík ml., 57. Kameš, 80. Švarc
  • Rozhodčí: Novák