FK Zdětín „A“ — TJ Sokol Kosořice „A“

Zimní přestávka již byla dlouhá a ke všemu bylo zrušeno celé první jarní kolo okresního přeboru. Ještě za přijatelného počasí cestovali fotbalisté Kosořic do Zdětína.

FK Zdětín „A“ – TJ Sokol Kosořice „A“ 3:0 (1:0)

Po začátku zápasu se spustil déšť, který nakonec vydržel celé utkání. Podobně jako v podzimním klání se hráči Zdětína rychle ujali vedení. V šesté minutě měl Rosenkranz dostatek času na přesný centr a volný Těšínský hlavou umístil míč přesně k tyči. Hosté mohli vzápětí odpovědět akcí Macháče, který prodloužil míč za sebe na nabíhajícího Malíka. Ten přihrál před branku, jenže Macháč míč netrefil. Kosořičtí hrozili hlavně z dlouhých nákopů. Brankář Šmelhaus, novic v hostujícím dresu, dlouhým výkopem hledal rozběhnutého Malíka a následná střela přes brankáře skončila těsně nad. Tentýž hráč centroval o chvíli později, odražený míč se dostal k Hodboďovi, pohotovou ránu však zastavila tyč. Ve zbývajících minutách se hrálo bez zajímavějších momentů a domácí tak bez problémů hlídali hubený náskok. Až ve 45. minutě po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval kosořický Macháč. Na druhé straně Maurer zasekl míč na hranici vápna, ale následně zamířil nad.

Do druhého poločasu nahradil na kosořické straně zraněného Kumberu Pára. Právě Pára v 52. minutě hledal před brankou Macháče, ten však na míč nedosáhl. Na druhé straně se dobře v pokutovém území uvolnil Míchal, jenže zacílil mimo branku. V 68. minutě ale dostal Maurer přesnou přihrávku do běhu a střelou k tyči zvýšil náskok Zdětína. Ve druhém poločasu se hosté často zlobili na výroky rozhodčích, zvláště pak na domnělý ofsajd Malíka, který jinak mohl postupovat na soupeřovu branku. Hra se tak kouskovala a čas Kosořickým rychle ubíhal. V 86. minutě hosté navíc chybovali v rozehrávce a střídající Davídek si s nabídnutou šancí poradil na výbornou – 3:0.

• Branky: 6. Těšínský, 68. Maurer, 86. Davídek
  • Rozhodčí: Kuba – Kubát, Chrastina